Müşteri Artırma Paketi

Web sitenizin sizi yansıttığına, hizmetlerinizi şeffaf bir şekilde içerdiğine inanıyorsanız ama yeteri kadar müşteriye ulaşamadığınızı düşünüyorsanız bu paket sizin için dizayn edildi. Müşteri Artırma Paketi’miz 3 ana içerik ve stratejiden oluşmaktadır. 3’lü stratejimiz sayesinde, sitenizi modern bir görünüme kavuşturuyor, altyapısını yeniliyoruz ve reklamlarla hedef kitlenizi sitemize çekmeye başlıyoruz. Web sitesinin hızında yaşanacak gözle görünen artış ile birlikte kod sistemindeki hataları, eksikleri gidererek web sisteminin sitelerden istediği gibi hafif, modern ve sade kod altyapısına kavuşturuyoruz. Reklamlarla ve arama motoru (Google, yandex vb.) çalışmaları ile hem yerel hem ülkesel çapta hizmetlerinizle ilgili aramalarda üst sıralarda olmanızı sağlıyoruz.

Hedef pazarınıza ve ihtiyaçlarınıza özel içerik ve reklam stratejisi oluşturuyoruz. Her sektörde yalnızca tek firmayla çalışma prensibimiz sayesinde, sadece sizde olacak stratejiyle, rakiplerinizin önünde yer almaya başlıyorsunuz. Nitelikli web sitesi ziyaretçi trafik sağlamak, daha fazla potansiyel müşteri elde etmek ve daha fazla satış yapmak söz konusu olduğunda Zeugma Dijital size özel butik hizmet sağlar.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

SEO Nedir?

SEO, "arama motoru optimizasyonu" için kullanılan bir kısaltmadır. SEO; markanızla, ürünlerinizle, sektörünüzle ve hatta sanal dünyadaki varlığınızla ilgili anahtar kelimelerin (isminiz de olabilir) belirlenmesiyle birlikte aramalarda üstte çıkmak için yapılan çeşitli teknik ve metinsel çalışmalar bütünüdür.

Ülkemizde on binlerce “SEO uzmanı” var fakat kurumsal hayatta da deneyimlediğimiz üzere çoğu size yol göstermek ve araştırmaları – çalışmaları üstünkörü yapmak haricinde bir sorumluluk almaz, siz de SEO’nun etkisi bu kadar demek.. diye düşünürsünüz. Fakat detaylı anahtar kelime araştırması ve derin bir rekabet analizi ile SEO stratejinizin temellerini atıyor, içerik yazımı ve teknik SEO çalışmalarımız ile bu yolculukta sizinle birlikte yürüyoruz.

Site denetimi ile başlıyor, markanızı ve pazarınızı detaylıca araştırıyoruz. Sitenizin teknik mimarisini (sayfa yükleme süreleri ve tasarım vb.) değerlendirerek sorunları ortaya çıkarıyor, mevcut durum analizini ortaya çıkarıyor ve site sunuyoruz. Çıkacak sonuçlara göre SEO yolumuzu çiziyoruz. Programların dahi ortaya çıkaramayacağı sorunları tespit ederek, sitenizi tekniksel hatalardan kurtarıyoruz.

Üstünkörü uygulamalardan kaçınarak her sayfanıza özel seo stratejisi uyguluyoruz. Sayfalarınızın yüklenme hızı yüksek, içerik kalitesi web için yeterli olana kadar optimize etmeye, geliştirmeye devam ediyoruz. Nitelikli trafiği yakalayana kadar projemize devam ediyoruz.

Backlink olarak tarif edilen ve web üzerinde sitenize yönlenen - bağlanan ve her link, sayfa puanınızı artırabilirken, azaltabilir de. Yüksek puanlı link kalitesi ile yüksek sıralamaya ulaşmak için stratejinizi hazırlıyoruz, derin bağlantı gücümüzü kullanıyoruz.

Metin yazımı ve içerik geliştirme hakkında ise; işimiz sadece anahtar kelimeleri sıradan cümlelerin içerisine eklemekle bitmiyor. Bu noktada uzman metin yazarlarımız eşliğinde anlaşılır, modern, kurumsal dilde içeriklerinizi yazıyoruz. Sizden alacağımız yönlendirmelerin çevresinde içerikleri güçlendiriyoruz. Potansiyel müşterilerin dikkatini çekebilmek amacıyla yapılan güncellemelerle yeni web sitesi içeriği, videolar, makaleler, site içi ve site dışı bağlantı geliştirme çalışmaları yapıyoruz.

Metinlerimizde markanızın da hikayesini yazarak etkili dil kullanımı ile özgün ve samimi markalar yaratıyoruz.

SEO’nun markanıza katkıları;

  • Artan ziyaretçi sayısı
  • İlk sayfalarda çıkan bir marka
  • Yüksek marka bilinirliği ve tanınırlığı
  • Daha nitelikli takipçi ve ziyaretçi
  • Uzun vadede daha yüksek gelir

Arama Motoru Reklamları (SEM)

SEM nedir?

SEM, literatürde Search Engine Marketing yani Arama Motoru Pazarlaması olarak geçmektedir. SEO organik büyüme sağlarken, SEM stratejiniz ile bütçenize istinaden hızlı sonuç almaya başlayabilirsiniz.

Sizin için SEO stratejinizde olduğu gibi markanız ve sektörünüz özelinde anahtar kelimeleri ve arama yoğunluğunu kullandığımız özel uygulamalarla belirliyoruz. Kalite puanı reklamlarda önem teşkil etmektedir, kalite puanı düşük olan bir web sitesi, reklamlara daha az bütçe ayıran fakat yüksek kalite skorlu web sitelerinin arkasında çıkmaktadır. Bu sebeple web sitenizi geliştirirken reklam metinlerinizi ve içeriğinizi en alakalı, en nitelikli olacak şekilde profesyonel ekibimizle birlikte yazıyoruz, böylece yüksek tıklanma oranları almanızı sağlıyoruz.

Sizden hedef kitlenizi öğrenirken, bir yandan bu alanda paylaşacağımız reklam stratejisini oluşturuyor, Google Ads’in sağlamış olduğu coğrafi sınırlama, yaş sınırlaması, cinsiyet sınırlaması gibi pratik ayarlamalarla en nitelikli takipçi kitlesine sizi ulaştırıyoruz.

Yazarlarımız ve strateji uzmanlarımız ile şirketinize ve sektörünüze özel hizmet sağlıyoruz. Gerçekçi ve şeffaf ama profesyonel reklam metinlerimizle sektörünüzde güven oluşturmanıza ve markanızın nüfuzunu artırmanıza olanak sağlıyoruz.

Esas olarak, dijital reklamcılıkta herkese uyan tek bir yaklaşıma inanmıyoruz. Yapılacak tüm çalışmalar ve doğru bir reklam stratejisi ile hedef kitlenize ve hedeflerinize ulaşmanızı sağlıyoruz.

Stratejinizle ilgili kararınızı vermeden önce ufak bilgilerle size yardımcı olalım;

  • Milyarlarca arama verisine istinaden; arama motorlarında yapılan araştırmalarda çıkan ilk 3 ücretli reklam, toplam sayfa tıklamalarının neredeyse %50’sini alıyor.
  • SEM reklamları, potansiyel müşterinin, aktif müşteriye dönüş sürecinde en büyük silahınızdır.
  • SEM ile paylaştığınız sponsorlu – ücretli reklamlar, satın alma niyetinde olan kullanıcılar tarafından yapılan tüm tıklamaların %70’ini alır. Oldukça yüksek bir oran, değil mi?
  • Arama ağı reklamları ve arama motoru optimizasyonu çalışmaları marka bilinirliğini %90 oranında artırmaktadır.

Web Yazılım Geliştirme

Mevcut sitenize içerik konusunda güveniyor olabilirsiniz, ama istediğiniz etkiyi yaratamamanızdaki sebeplerden biri doğru reklam ve içerik stratejisini uygulamamak olabileceği gibi modern, sade, dinamik bir kod altyapısına sahip olmamak da olabilir. Web dünyasında başarı, atılması gereken adımların zamanında ve tam atılması ile ancak zamanla gelecektir. Altyapınız profesyonel derecede hazırlanmadığı sürece reklamlara ayıracağınız bütçe değerinin çok altında sonuçlar verecektir. Bu sebeple web sitenizi sürekli bakım altında tutarak, rakiplerinizin önünde olmanızı sağlıyoruz.

Düşük skorlara sahip olan bir web sitesine sahip olmanız sizi memnun etmeyeceği gibi reklamlardan istediğiniz verimi alamamanıza sebep olur. Sahip olduğumuz yüksek kaliteli bağlantı edinimi ve link yapısıyla sitenizin skorunu yükseltiyor, nitelikli ziyaretçilerinizin sayısını artırıyoruz.

Sağladığımız özel yazılımlarla sitenizin Google Analytics bağlantısını yapıyor, bu sayede hangi gün, sitenize kaç kişi gelmiş, yaş aralığı, lokasyon, cinsiyet gibi özelliklerin yanında hangi sayfaları gezdiklerini daha rahat görebilmeniz açısından tüm kurulumları yapıyoruz. Google Arama Konsolu araçlarını da sitenize entegre ederek aranma – görüntülenme oranınızı artırıyoruz.

Doğru sorulara doğru yanıtlar

Net bir şekilde hayır. SEO çalışmaları ileriki dönemlere yönelik yapılır ve uzun vadede reklam maliyetlerinizi düşürürken doğru stratejiyle gün geçtikte ilk sayfalarda yer alırsınız. Reklamsız bir dünyayı düşünemiyoruz, Google kendi algoritması gereği kendi uygulaması olan reklamları her zaman üst konumlarda çıkarıyor, SEO stratejisiyle her konuda üst sıralarda çıkabilirken, reklam maliyetlerinizi düşürebilirsiniz. SEO ve SEM çalışmaları yaptınız fakat sonuç alamıyorsanız, web sitenizde tekniksel anlamda büyük sorunlarınız var demektir. Bu sebeple zincirin son halkası olan web geliştirme hizmetimizle süreci birbirine bağlıyoruz.

SEO desteksiz bir reklam stratejisi, reklamsız bir SEO stratejisi düşünülemez. Bu sebeple doğru, sade kod sistemiyle hazırlanan bir web sitesini hem SEO hem SEM projenizle destekleyerek tam verim alacak duruma gelebilirsiniz. SEM hızlıca sonuç vermeye başlarken, SEO çalışmaları zamanla sonuç vermeye başlar ve gün geçtikçe reklama ayırdığınız bütçeyi azaltacak şekilde yardımcı olur.

Web geliştirme hizmetimizle, sitenizi hızlandırıyor, kod sisteminizi yeniliyoruz. Böylece web siteniz hem masaüstü hem mobil uyumlu hale geliyor, bu sayede hem SEO hem SEM’den maksimum faydayı alıyorsunuz, bu 3’lünün bir süreç olduğunu asla unutmayınız.

Bunun için kesin bir yanıtımız bulunmuyor çünkü belirleyici etkeni çok fazla olan bir konu. Reklam bütçenizin artırılmasından önce, sektörünüzdeki talebin belirlenmesi, kendi hizmet – ürün kapasitenizin belirlenmesi, reklam veren veya bu alanda çalışma yapan rakiplerin stratejilerinin iyi analiz edilmesi gibi konular reklam stratejinizi belirlemenizde önemli rol oynar, biz tek bir doğruya inanmak yerine her zaman analizin ardından hareket etmeyi prensip haline getirmiş bir ekibiz.