Web Tasarım ve Yazılım Paketi

Web Süreç Danışmanlığı

Mottomuzda yer aldığı üzere web sayfasınızın tasarımı ve yazılımı sürecinde A’dan Z’ye danışmanlık rolünü üstleniyoruz. Sizden alacağımız yönlendirmelere istinaden web sitenizi ve sanal varlığınızı oluşturmak için yol planınızı hazırlıyoruz.

Logo & Kurumsal Kimlik

Logo ve markanın sahip olduğu renkler günümüzde, markanın hatırlanmasında en önde gelen unsurlardır. Potansiyel müşterilerin markanızı ilk defa gördükten sonra; modern, yaratıcı, hatırlaması kolay bir tasarımınız varsa, yeniden sizinle iletişime – etkileşime geçme oranları %82 oranında artıyor. Bu sebeple her markamıza özel özgün tasarımla ilerlemek, her sektörde yalnızca tek bir markayla ilerleme stratejimizle birleştiğinde, rakiplerinizin çok daha önünde yer alacağınızdan emin olabilirsiniz. Potansiyel müşterilerinizi, aktif müşteriye çevirme aşamasında markaya dair ilk izlenim önem taşımaktadır.

Bu sebeple kurumsal renklerinize uygun özgün tasarımlarla, ilk bakışta etki yaratan kurumsal bir web sitesi tasarlıyor ve yazıyoruz.

Yazma ve Frontend Kodlama Süreci

Temiz kodlama sistemimiz sayesinde web sitesi bittikten sonra da çok pratik şekilde yönetilebilir bir panel ve arayüz hazırlıyoruz. Karmaşık kodlamaların aksine daha sade ve web dostu bir web sitesi yaratıyoruz. Altyapı ve kodlama aşaması web standartlarına uygun şekilde yapılarak ileride uygulanacak arama motoru optimizasyonu (SEO) için hazırlığımızı tamamlıyoruz.

Hızlandırma

Özgün - sadece kodlama yöntemlerimiz ve kullandığımız çeşitli eklentiler ile web sitenizin hızını göz alıcı şekilde artırıyoruz.

Dil Uyumluluğu

Sahip olduğumuz sistemle birlikte sadece Türkçe değil, hedef Pazar dillerine yönelik olarak da web sitenizi hazırlanacak içeriklerle birlikte diğer dillere uygun hale getiriyoruz.

Mobil Uyumluluk

Web sisteminde tasarım kadar kod uyumu ve mobil tasarım da önemlidir. Modern, responsive ve kullanıcı dostu bir mobil tasarım ile sitenizin dinamikliğini taçlandırıyoruz. Hangi cihazlardan girilirse girilsin, ekran boyutları ne olursa olsun, ziyaretçilerinize sanal kimliğinize dair görsel şölen yaşatıyoruz. Bu sayede sitenize ziyaretçi olarak gelen kişiler, müşteriniz olarak sitenizden ayrılıyorlar.

Canlı Sohbet Eklentisi

Sitenize tamamen uyumlu, modern ve teknolojik bir canlı sohbet eklentisi kuruyoruz. Kullanımı tamamen kolay ve pratik olması sayesinde potansiyel müşterilerinizle daha sitenizdeyken iletişime geçmenizi, hizmetleriniz hakkında merak edilenleri anlık olarak yanıtlama fırsatı sunuyoruz.

Detaylı Ziyaretçi Analizi

Sağladığımız özel yazılımlarla sitenizin Google Analytics bağlantısını yapıyor, bu sayede hangi gün, sitenize kaç kişi gelmiş, yaş aralığı, lokasyon, cinsiyet gibi özelliklerin yanında hangi sayfaları gezdiklerini daha rahat görebilmeniz açısından tüm kurulumları yapıyoruz.

Süreç Nasıl İlerliyor?

• Pazarlamanın hiç bir alanında ezbere çalışma yapılmadığının son derece bilincinde olarak öncelikle müşterilerimizin firmalarının ve ürünlerinin analizini yapar, web sitesinden beklentileri ve projenin sonunda ulaşılması istenen hedefleri sizlerden alırız.

• Beklentilerinize ve hedeflerinize istinaden kreatif ekibimiz fikir üretmeye başlar, sitenin ana sayfası ve alt menülere dair planlamalar yapılır. Bu süreçte konsept tasarımla birlikte iskelet oluşturulur.

• Konsept tasarım ve menü ile alt sayfaların belirlenmesinin ardından kod yazımı süreci başlar. Bu kısımda sade ve özgün kod yazımı süreci ile siteniz tüm cihazlarda maksimum hızda açılacak halde hazırlanır. Verilerin ve içeriklerin girişi, altyapının hazırlanması ve yayına alınması sürecinde birçok test yapılır, nihai haline gelme süresince tüm süreç detaylı şekilde organize edilir.

• Web sitesi canlıya – yayına alındıktan sonra ilk 2 hafta izlenir. Müşteri deneyimleri ölçülür ve raporlanır, hedef ziyaretçinin uyumluluğunu artıracak şekilde geliştirmeler yapılmaya devam edilir. Artık özgün bir web sitesi ve kurumsal kimliğine sahip olan markamızın ziyaretçilerini artırmak amacıyla reklam ve içerik pazarlaması sürecine başlanabilir.

• Sunmuş olduğumuz “Müşteri Artırma Paketi” ile markamız, web üzerinde çok daha görünür bir hal alır, reklamsız ve arama motoru optimizasyonu yapılmayan web sitelerinin ziyaretçilerindeki gözle görünür artış ancak 4-5 ay sürmektedir. Paketimiz sayesinde ilk 2 hafta içerisinde gözle görünür düzeyde ziyaretçi artışıyla karşılaşırsınız. Kurumsal kimliğin oluşturulmasının ardından reklam ve içerik yönetimiyle süslenmeyen bir projenin, başarılı olması zaman alacaktır.

Doğru sorulara doğru yanıtlar

Pazarlama süreçleri hiçbir sektörde ezbere dayanmayacağı için öncelikle sizden hedef ve beklentilerinizi öğreniyoruz. Ardından sektörünüzdeki rakip yerel sayfalar ve global sayfaları detaylıca inceliyoruz. Birlikte belirleyeceğimiz kurumsal kimlik üzerinden çalışmalarımıza eş zamanlı olarak başlıyoruz.

Her sektörde, her işte ortaya çıkarılan hizmetin, ürünün kalitesi farklı olabileceği gibi, web sitesi yazımının da profesyonellerine bırakılması gerekir. Bugün bildiğimiz kurumsal markaların hepsi kurumsal kimlik ve web sitesi altyapısının gücüyle, sanal dünyadaki bilinirliklerini artırmaktadır. Bir web sitesi yazımına göre 1 saniyede de açılabilir, 1 dakikada da... Web altyapısı da site ne kadar başarılı olursa, siteyi başta sıralama olmak üzere birçok alanda ödüllendirir.

Beklentileriniz ve hedeflerinizi kreatif tasarım ve yazılımla belirleme sürecinde, her zaman sizinle iletişim halindeyiz. Kitlenin ilgi göstereceği bir tasarıma odaklanırken sizin beğenmeyeceğiniz herhangi bir adım atmıyoruz.

Etrafınıza baktığınızda herkesin sık ya da seyrek, amaçlı ya da amaçsız internette zaman harcadığını düşüneceksiniz. Halbuki bu alanda zaman harcayan hemen hemen her kişi, bir amaç ve ilgi doğrultusunda yer geldiğinde hizmet, yeri geldiğinde ürün araştırması yapmaktadır. Markanızı sanal dünyada ancak rakiplerinizden farklılık öne çıkarır. Zeugma Dijital olarak 360’ derece hizmetimizle size bunu vaat ediyoruz.

Sürecin her noktasında iletişimde olacağımız için bilinmedik, onayınız alınmadan herhangi bir aksiyon alınmayacaktır. Belirttiğimiz hizmetler çerçevesinde, projenin başında anlaştığımız tüm kalemler tamamlanana kadar hizmete devam ediyoruz.